ATIP

Olej opałowy

Oferujemy państwu nowoczesny, najlepszy olej opałowy EKOTERM PLUS, który jest produktem PKN ORLEN S.A. o najwyższej jakości, spełniającym normy światowe zarówno pod względem parametrów eksploatacyjnych jak i wymagań ochrony środowiska. Firma ATIP posiada bogate doświadczenie w zakresie dostaw oleju opałowego, co potwierdza Świadectwo Autoryzowanego Dystrybutora Oleju Opałowego Ekoterm Plus PKN ORLEN S.A a także zaufanie jakim obdarzają nas nasi klienci. Skorzystaj z naszej dobrej oferty i zamów teraz tel. (022) 783 50 33 lub poprzez formularz zamówień.

Zastosowanie

Lekki olej opałowy EKOTERM PLUS to idealne paliwo do zasilania kotłów centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych, szpitalach, szkołach, itp. Dzięki swym właściwościom znajduje zastosowanie jako paliwo wszędzie tam gdzie liczy się niezawodność, bezpieczeństwo, komfort i oszczędność w użytkowaniu energii cieplnej. Zalety oleju opałowego powodują, że stanowi on alternatywę dla węgla, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. Ekoterm Plus z powodzeniem wypiera inne źródła pozyskiwania ciepła, dlatego że jest paliwem ekonomicznym ze względu na bardzo wysoką wartość kaloryczną, niską cenę oraz wysoką sprawność urządzeń grzewczych wykorzystujących olej opałowy.

 

Jakość

Olej opałowy EKOTERM PLUS charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami jakościowymi spełniającymi najsurowsze niemieckie normy DIN (tabela właściwości). Cechuje go niska zawartość siarki (do 0,20%), mała lepkość, niska temperatura płynięcia (ok. -20 stopni C) i wysoka wartość opałowa. Szczególnie uwidacznia się to w zestawieniu EKOTERMU PLUS z innymi, tradycyjnymi źródłami energii. EKOTERM PLUS zawiera także pakiet dodatków uszlachetniających, dzięki czemu jego właściwości eksploatacyjne są konkurencyjne w stosunku do innych produktów.

Ekologia

W dzisiejszych czasach, oprócz ściśle użytkowych walorów paliw, liczy się także ich wpływ na środowisko naturalne. EKOTERM PLUS możemy zakwalifikować do paliw ekologicznych. Decyduje o tym bardzo niska zawartość siarki (zaledwie 0,20%) i praktycznie brak jakichkolwiek odpadów po spaleniu. Niska zawartość siarki wydłuża ponadto sprawność palników, gdyż zasiarczone paliwo szybko niszczy dysze. W przypadku odbiorcy instytucjonalnego stosowanie paliw ekologicznych daje, oprócz wartości czysto emocjonalnych (przyczynia się do ochrony środowiska), zabezpieczenie przed ewentualnymi karami finansowymi za zatruwanie środowiska.

Eksploatacja

Kolejną mocną stroną EKOTERMU PLUS jest jego łatwość eksploatacji. W przeciwieństwie do tradycyjnego, pracochłonnego opalania węglem lub koksem, opalanie olejowe jest praktycznie bezobsługowe. Jest to szczególnie istotne dla prywatnego odbiorcy. Natomiast w odniesieniu do odbiorcy instytucjonalnego, który nie musi już ponosić kosztów związanych z zatrudnieniem palaczy, przywozu węgla czy też wywozu odpadów, przekłada się to na konkretne i wymierne korzyści finansowe.

Dystrybucja

Ważnym elementem dystrybucji EKOTERMU PLUS, w jej szerokim znaczeniu, jest dostarczanie go do klienta w odpowiednim czasie. W polskich warunkach klimatycznych istotna jest ciągłość w pracy kotła zwłaszcza w okresie zimowym. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom rozwinęliśmy doskonałą sieć dystrybucji, która gwarantuje pewność i terminowość dostaw, a także jakość sprzedawanego produktu. Wszelkie zamówienia mogą być realizowane telefonicznie pod numerem (022) 783 50 33 lub poprzez formularz zamówień. Dostawy realizujemy przy pomocy nowoczesnego sprzętu (nowe autocysterny wyposażone w zalegalizowane układy pomiarowe oraz 40 metrowe węże). Nasi kierowcy posiadają wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności zapewniające bezpieczny i sprawny rozładunek paliwa.

 

Złóż zamówienie

tutaj